Od momentu premiery ciągniki Case IH z serii Maxxum ciężko zapracowały na opinię najlepszych maszyn średniej mocy. Są one synonimem zwrotnych, oszczędnych, wytrzymałych i niezawodnych maszyn, stanowiąc wzór ciągnika średniej mocy. Maxxum to uniwersalna potęga, która dzięki mocnemu 4- lub 6-cylindrowemu silnikowi o mocy od 116 do 150 KM, z łatwością poradzi sobie z każdym zadaniem, zarówno w gospodarstwie, na drodze, jak i w polu.

Silnik i Moc
Sercem każdego ciągnika Maxxum jest najnowocześniejszy, oszczędny i wydajny silnik, potrafiący skrócić każde zadanie do minimum. Jednostki te są produkowane przez siostrzaną firmę FPT Industrial, uznanego światowego lidera w dziedzinie silników. Modele Maxxum są wyposażone w mocne 4- lub 6-cylindrowe silniki o mocy od 116 do 150 KM. Ciągniki Maxxum cechują się znakomitym stosunkiem mocy do masy, co stanowi optymalne połączenie siły i zwinności, pozwalając sprostać nawet największym zadaniom dzięki wszechstronnej, wydajnej hydraulice i wyposażeniu w WOM.
Efficient Power: New Case IH Diesel Engines
Opcje Przekładni
W Case IH zdajemy sobie sprawę, że każde gospodarstwo jest inne i każdy biznes wymaga od swoich ciągników realizacji innych zadań, dlatego ciągniki Maxxum oferują wybór niezawodnych przekładni, które mogą osiągnąć prędkość jazdy 40 km/h przy oszczędnej prędkości obrotowej 2000 obr/min.
Przekładnia ActiveDrive 4
Zastosowana w ciągnikach Maxxum przekładnia ActiveDrive 4 jest 4-stopniową przekładnią przełączalną pod obciążeniem 16x16. Sprawdziła się ona w niezliczonych ciągnikach Maxxum i Maxxum Multicontroller od momentu ich wprowadzenia na rynek.
Przekładnia ActiveDrive 8
Modele Maxxum Multicontroller posiadają nową 8-stopniową przekładnię ActiveDrive 8 24x24, którą cechuje jeszcze większa wydajność i łatwość obsługi przy wykonywaniu wymagających prac w polu lub przy transporcie drogowym.
Przekładnia CVXDrive
Dostępna jest również trzecia opcja: CVXDrive - niedościgniona przekładnia bezstopniowa. Należąc do grona innowatorów w zakresie przekładni bezstopniowej, Case IH przoduje w pracach konstrukcyjnych nad przekładnią CVT i jej wdrażaniem w ciągnikach, tworząc rozwiązania zapewniające maksymalną wydajność i łatwość obsługi. Przekładnia CVXDrive marki Case IH, będąca na wyposażeniu ciągników Maxxum o mocy od 116 do 145 KM, zadowoli każdego operatora, zarówno pracującego z nią na co dzień, jak i tylko okazyjnie.
Kabina i Ergonomia
Ciągniki Maxxum zawsze się wyróżniały w swojej klasie. Standardowe modele Maxxum są co prawda wersją podstawową, lecz ich bogate wyposażenie robi wrażenie i dostarcza użytkownikowi odpowiednie rozwiązania technologiczne wychodzące naprzeciw wymaganiom współczesnego rolnictwa. Ciągniki są wyposażone w wygodną kabinę i maks. cztery mechaniczne zawory hydrauliki zewnętrznej, a także takie same możliwości współpracy z narzędziami jak pozostałe modele z serii Maxxum. Proste, ergonomiczne elementy sterowania w ciągnikach Maxxum cechuje łatwość obsługi, dzięki czemu praca ciągnikiem to czysta przyjemność. Regulowana kolumna kierownicy umożliwia optymalne ustawienie kierownicy do pracy. Twoje biuro znajduje się na świeżym powietrzu, co wcale nie oznacza, że w pracy musisz zrezygnować z komfortu i ciszy.
System Multicontroller
Modele ciągnika Case IH Maxxum Multicontroller zwiększają wydajność pracy operatora i maszyny dzięki zastosowaniu Multicontrollera marki Case IH, który przenosi obsługę wielu funkcji ciągnika tuż pod rękę operatora. Wszystkie funkcje znajdują się dosłownie pod ręką: kciukiem można obsługiwać przekładnię napędową i nawrotną, a pozostałymi palcami regulować prędkość obrotową silnika i sterować elektrycznymi zaworami hydrauliki zewnętrznej. Intuicyjna, niemal instynktowna obsługa stanowi cechę charakterystyczną każdego ciągnika marki Case IH wyposażonego w podłokietnik Multicontroller, która zapewnia dodatkową wydajność i skuteczność.

Pakiety Wyposażenia
Case IH oferuje trzy pakiety, aby dostosować Maxxum do indywidualnych potrzeb użytkownika:
- Pakiet Selection: Pokrywa podstawowe potrzeby.
- Pakiet Advanced: Rozszerza możliwości ciągnika.
- Pakiet Professional: Wykorzystuje cały potencjał, jaki oferuje seria Maxxum.
Systemy Rolnictwa Precyzyjnego
Zaawansowane systemy rolnicze zwiększają produktywność i wydajność agronomiczną, przy jednoczesnym ograniczaniu nakładów. Efektywne wizualizują sprzęt przy krótkim lub zerowym czasie bezczynności. Mając wszystkie informacje w zasięgu ręki, operator może z powodzeniem zarządzać swoimi działaniami, zawsze i wszędzie. Zautomatyzowane sekwencje operacyjne zwiększają wydajność.
Pracuj wydajnie, precyzyjnie i w komfortowych warunkach dzięki systemowi zarządzania na uwrociach AccuTurn Pro, a także kompatybilności ze zintegrowaną magistralą ISOBUS. Monitor, wbudowany w podłokietnik fotela operatora, daje operatorowi pełną kontrolę nad wszystkimi zautomatyzowanymi funkcjami ciągnika oraz możliwość obserwacji obrazu podłączonej kamery cofania.

Konserwacja i Serwis
W tej branży czas ma kluczowe znaczenie, dlatego serwisowanie powinno trwać jak najkrócej. Czynności codziennej konserwacji w ciągnikach Maxxum są proste i szybkie, tak aby koszty spadły, a maszyna miała krótsze czasy przestoju. Oferowany jest pełen zakres usług związanych z bieżącymi naprawami, diagnostyką i przeglądami maszyn rolniczych.
Case IH Maxxum 100 - Dane Techniczne i Opinie
Ciągnik Maxxum 100 to jeden z popularniejszych modeli w serii. Poniżej przedstawiono jego szczegółowe dane techniczne oraz opinie użytkowników.
Informacje Ogólne
| Marka (producent) | Case IH |
|---|---|
| Model ciągnika | Case IH Maxxum 100 |
| Seria | b.d. |
| Kabina z systemem ROPS | Nie |
Osiągi i Zużycie
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Maksymalna moc | 100.64 KM (74 kW) |
| Obroty znamionowe | b.d. |
| Spalanie | b.d. |
| Pojemność zbiornika paliwa | b.d. |
| Maksymalna prędkość | b.d. |
Silnik
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Rodzaj paliwa | Olej napędowy (diesel) |
| Rodzaj silnika | Diesel (silnik wysokoprężny) |
| Pojemność silnika | 4.485 l. |
| Ilość suwów | 4 |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Maksymalny moment obrotowy | 410 Nm przy obr. / min. |
| Chłodzenie | Silnik chłodzony cieczą z pompą wody i wentylatorem |
| Turbosprężarka | Tak (silnik Turbo Diesel) |
| Chłodnica powietrza doładowującego (intercooler) | Nie |
Układ Hamulcowy
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| System ABS (zapobieganie blokowaniu kół) | Nie |
| System wspomagania hamulców | Nie |
Wymiary
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Dopuszczalna masa całkowita (DMC) | 9000 kg |
| Promień skrętu | 4.1 m |
| Dop. masa całkowita przyczepy bez hamulca | 1500 kg |
Układ Napędowy
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Niezależne zawieszenie (ILS - Independent Link Suspension) | Brak |
| Hydrostatyczny układ kierowniczy | Nie |
| Układ kierowniczy | drążkowy |
Hydraulika
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| TUZ | 7864 kg |
| Układ hydrauliczny Load Sensing | Nie |
Wyposażenie
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Górny zaczep transportowy | tak |
| Klimatyzacja | b.d. |
Opinie o Case IH Maxxum 100
Użytkownicy oceniają Case IH Maxxum 100 na 2.67 AGROrank. Wśród zalet wymienia się: mocny silnik, plus za jednostkę i układ paliwowy, na prawdę duży i mocny silnik. Jednostka jest oceniana jako przeciętna, aczkolwiek efektywna, gwarantująca dobry stosunek osiągów do kosztów. Dobrze wypada, jeśli porównamy koszty i możliwości, cztery cylindry (klasycznie), moment obrotowy bardzo wysoki, turbina. Oświetlenie jest raczej typowe, brakuje wspomagania nagłego hamowania.