Oferta Cenowa Ciągników Rolniczych o Mocy Około 85 KM

Ciągniki znajdują powszechne zastosowanie przy wykonywaniu różnego rodzaju prac, głównie w rolnictwie, ale można je także używać w innych celach. Po przeglądzie ciągników używanych z zakresu mocy 80 KM, warto sprawdzić, jak kształtują się ceny nowych maszyn. Rynek nowych ciągników nie jest prosty - trudno jest po prostu wejść do dealera, wybrać pojazd i odjechać.

Zastosowanie Ciągników w Przedziale Mocy 80-95 KM

Maszyny o mocy około 80 KM sprawdzą się w mniejszych gospodarstwach (do 20-30 ha), gdzie będą obsługiwać rozsiewacze nawozów, małe opryskiwacze zawieszane lub średnie ciągnione, a także wykonywać prace z wykorzystaniem ładowaczy czołowych czy z wozami paszowymi.

W nieco większych gospodarstwach (z areałem około 50 ha) specjaliści i sprzedawcy z poszczególnych firm rekomendują jako ciągnik uniwersalny maszyny z zakresu mocy od 100 do 120 KM, natomiast mniejsze pojazdy powinny być traktowane jako uzupełnienie parku maszyn.

W ofercie można znaleźć nowoczesne modele ciągników przystosowanych do wykonywania prac komunalnych w okresie letnim. Pojazdy te mają optymalny rozmiar do poruszania się po zatłoczonych miejskich drogach. Dostępne urządzenia bywają wyposażone w szereg przydatnych funkcji umożliwiających sprawną realizację prac porządkowych, np. dołączona zamiatarka pozwala na sprawne usuwanie różnego rodzaju nieczystości z określonych nawierzchni. Ciągnik komunalny można też z powodzeniem wykorzystywać do wykonywania prac rolniczych.

Wielofunkcyjny ciągnik w pracach rolniczych i komunalnych

Wyzwania Rynkowe i Ceny Nowych Maszyn

Zakup nowego ciągnika wiąże się z aktualnymi problemami rynkowymi. Inflacja, ceny walut, wartość i podaż stali, półprzewodników oraz elektroniki sprawiły, że ceny dynamicznie się zmieniają. Podana przez dealera kwota zazwyczaj jest aktualna tylko na dany dzień, ponieważ jutro może ulec zmianie, najczęściej w górę.

Dodatkowo, dealerzy sygnalizują, że na nowe maszyny czeka się obecnie od 9 do 10 miesięcy, a okres ten prawdopodobnie może się jeszcze wydłużać.

Przegląd Ofert Nowych Ciągników Rolniczych

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane techniczne wybranych modeli ciągników o mocy w przedziale od 80 do 95 KM oraz ich ceny deklarowane przez handlowców na portalach internetowych.

New Holland: Lider Sprzedaży i Nowości

Niebieskie ciągniki z Włoch, będące częścią koncernu CNH, są liderami sprzedaży nowych maszyn w Polsce. Do najbardziej odpowiednich ciągników z zakresu 80 KM należałyby traktory serii TD5 lub T5 z silnikiem o mocy 86 KM.

  • New Holland T5.80 UTL (80 KM)

    New Holland przygotował zupełnie nowy model T5 UTL Stage V, który jest idealny do omawianego zestawienia. Będzie on dostępny u dealerów od wiosny tego roku.

    Model New Holland T5.80 UTL o mocy 80 KM w wyposażeniu posiada między innymi:

    • Przekładnię mechaniczną, ale na mokrym sprzęgle typu Power Shuttle
    • WOM 540/540E/1000
    • Klimatyzację
    • Amortyzowany fotel operatora
    • Obciążniki z przodu
    • Instalację pneumatyczną hamulców przyczepy
    • Komplet zaczepów z tyłu
    • Koła: 480/70R34 tył i 380/70R24 przód.
  • New Holland T4.75S (75 KM) i T4.75 (75 KM)

    W ofercie dostępny jest również ciągnik T4 Stage V z silnikiem o mocy 75 KM i pojemności skokowej 3400 cc. Natomiast dla szukających ciągnika o mocy około 80 KM, New Holland przygotował zupełnie nowy model T5 UTL Stage V.

    New Holland T4.75S to ciągnik z silnikiem 3-cylindrowym o pojemności 2,9 l i mocy 75 KM, zaliczany do kategorii Utility Light. W 2025 roku zarejestrowano 110 sztuk tego modelu. W połączeniu z siłownikiem wspomagającym udźwig tylnego TUZ, jego udźwig wynosi 3 tony. Układ hydrauliczny zasilają dwie pompy: jedna o wydatku 48 l/min. zasila podnośnik oraz tylne wyjścia hydrauliczne, a druga o wydatku 28 l/min. kieruje olej do układu kierowniczego. Ciągnik w najczęściej wybieranym wyposażeniu (m.in. zaczepy, obciążnik, koła 420R30) kosztuje około 175 tys. zł netto (215,2 tys. zł brutto).

    Model New Holland T4.75 to maszyna z silnikiem 75-konnym, ale 4-cylindrowym o pojemności 3,4 l. Model ten został zarejestrowany 106 razy. Polski rynek charakteryzuje się tym, że ciągniki o tej samej mocy, ale z silnikami 3- i 4-cylindrowymi, są wybierane niemal pół na pół, choć rolnicy mają duże przekonanie do silników 4-cylindrowych. Różnica cenowa między tymi modelami wynosi około 20 tys. zł. Silniki obydwu ciągników mają porównywalne momenty obrotowe, ale w innym przedziale obrotów. Cena ciągnika New Holland T4.75 "gotowego do pracy" to około 195 tys. zł netto (239,8 tys. zł brutto).

Zdjęcie ciągnika New Holland T5.80 UTL

John Deere: Zwrotność i Wydajność

Konkurencją dla koncernu CNH są traktory John Deere, oferujące modele niewielkie i zwrotne, wyposażone w trzycylindrowy silnik o pojemności 2,9 l.

  • John Deere 5075M (75 KM)

    Model John Deere 5075M kosztuje od 178 000 zł netto. W wyposażeniu standardowym możemy znaleźć:

    • Przekładnię PowrReverser 16/16 (umożliwiającą zmianę kierunku jazdy bez wciskania sprzęgła)
    • 2 pary wyjść hydraulicznych
    • WOM 540/540E
    • Elektrohydraulicznie załączany napęd na cztery koła
    • Zaczep transportowy.
  • John Deere 5075E (75 KM)

    Drugim ciągnikiem z interesującego zakresu mocy jest John Deere 5075E, którego ceny zaczynają się od 148 500 zł netto. Ciągniki serii 5E są nieco mniejsze od serii 5M. W wyposażeniu standardowym serii 5E możemy znaleźć:

    • Przekładnię 12/12
    • Napęd na 4 koła załączany elektrohydraulicznie
    • Kabinę z nagrzewnicą i wentylacją
    • Fotel pneumatyczny
    • 2 pary wyjść hydraulicznych
    • Podnośnik z elektrycznymi przyciskami do szybkiego opuszczania/podnoszenia
    • WOM 540/540E.

Case IH: Modele Farmall i Długi Czas Oczekiwania

W zestawieniu pojazdów używanych zabrakło ciągników Case IH. Marka ta oferuje nowe modele, jednak należy liczyć się z długim czasem oczekiwania - dziś na maszyny czeka się 9-10 miesięcy, a okres ten może się jeszcze wydłużać.

  • Case IH Farmall 90C (86 KM)

    Seria Farmall A o mocach w okolicach 80 KM nie jest już dostępna. W tej chwili można zamówić ciągnik Case IH Farmall 90C o mocy 86 KM. Koszt maszyny z rewersem mechanicznym, klimatyzacją, obciążnikami, przekładnią 12/12 PowerShuttle i kołami 19,9 R34 to około 190 tys. zł netto. Model 90C wygląda niemal identycznie jak Farmall 95C.

Zdjęcie ciągnika Case IH Farmall 90C

Kubota: Kompaktowe Traktory o Dużym Prześwicie

Japońska firma Kubota oferuje traktory doceniane za prześwit, zwrotność i uniwersalność, co sprawdza się w uprawach specjalistycznych.

  • Kubota M4-073 (74 KM)

    Ciągnik Kubota M4073 o mocy 74 KM, którego cena oscyluje w okolicach 150 000 zł netto, jest często uwzględniany w zestawieniach. Zgodnie z raportem PIGMiUR, zarejestrowano 111 sztuk ciągników Kubota M4-073 w 2025 roku. Seria M4 Kuboty to traktory czterocylindrowe z silnikami o pojemności 3,8 l. W tej klasie ciągników seria M4 wyróżnia się największym prześwitem, co sprawdza się w uprawach rzędowych, truskawkach i warzywach. Cena tego modelu zaczyna się od około 190 tys. zł netto (233,7 tys. zł brutto).

  • Kubota L2-522 (50,8 KM)

    Choć nieco poniżej głównego zakresu mocy, seria Kubota L2, obejmująca modele takie jak L2-522 (50,8 KM), zasługuje na uwagę. Jest to ciągnik, który ma 4 cylindry i pojemność silnika 2,5 l, w przeciwieństwie do innych w tej klasie, które zazwyczaj mają 3 cylindry i 1,8-1,9 l. Cena ciągnika Kubota L2-522 to około 159 tys. zł netto (195,5 tys. zł brutto).

McCormick: Dostępność od Ręki

Wśród ofert można znaleźć ciągniki McCormick, które bywają dostępne od ręki, co jest istotne w obliczu długiego czasu oczekiwania na inne marki.

  • McCormick X5.085 (75 KM)

    Ciągnik McCormick X5.085 o mocy 75 KM, wyposażony w silnik FPT (Stage V, bez AD Blue), dostępny był w ciekawej opcji, w cenie 185 000 zł netto. Wyposażenie obejmuje:

    • Mechaniczną skrzynię biegów 16/16
    • Rewers elektrohydrauliczny
    • Napęd 4 WD
    • Udźwig podnośnika do 3900 kg
    • Układ hydrauliczny z podwójną pompą 56 + 30 l/min
    • 3 pary wyjść hydrauliki tylnej
    • Zaczep dolny oraz górny
    • Klimatyzację
    • Obciążniki przednie 8x36 kg.

Deutz-Fahr: Korzystny Stosunek Ceny do Jakości

Zielone ciągniki produkowane przez koncern SDF zyskują na popularności w Polsce, kontynuując dobrą passę zapoczątkowaną przez serię Agrolux.

  • Deutz-Fahr 5080D Keyline (85 KM)

    Model Deutz-Fahr 5080D Keyline z fabrycznie montowaną kabiną wyróżnia się korzystnym stosunkiem ceny do jakości wykonania. Zasilany jest 3-cylindrowym silnikiem własnej konstrukcji (Far-Motion) o mocy 85 KM. Kupujący ma do wyboru skrzynię z rewersem mechanicznym oraz powershuttle. Ciągnik ten sprawdza się jako pomocniczy w większych gospodarstwach i był chętnie wybierany przez hodowców. Cena ciągnika Deutz-Fahr 5080 D Keyline zaczyna się od około 150 tys. zł netto (184,5 tys. zł brutto) dla wersji LS (przekładnia z mechanicznym rewersem) oraz około 170 tys. zł netto (209,1 tys. zł brutto).

    W standardowym wyposażeniu często znajdziemy:

    • Napęd na cztery koła
    • Przekładnię 15/15
    • 2 pary gniazd hydraulicznych z wydatkiem 42 l/min
    • Klimatyzację
    • Podnośnik tylny o udźwigu 2700 kg
    • WOM tylny 540/540E
    • Tylny zaczep transportowy.
Ciągnik Deutz-Fahr 5080D Keyline w polu

Ursus: Renesans Polskiej Marki

Marki Ursus z jej 125-letnią tradycją nie trzeba nikomu przedstawiać. Po latach popularności w PRL, Ursus przeżywa renesans, wprowadzając nowe modele i zwiększając sprzedaż w kraju oraz za granicą. Spółka z Lublina ma w ofercie 2 modele w przedziale mocy od 80 do 95 KM, dostępne również w opcji finansowania fabrycznego.

  • Ursus C-385 (85 KM)

    Ursus C-385 to traktor nadający się zarówno do prac rolniczych, transportowych, jak i komunalnych czy pomocniczych. W stosunku do swojego pierwowzoru, modelu C-382, zmienił się silnik, skrzynia przekładniowa, most napędowy tylny i przedni. Bez zmian pozostała prędkość maksymalna, jednak Ursus C-385 ma mocniejszy podnośnik - tylny TUZ posiada udźwig do 3600 kg. Standardowo zastosowano dwusekcyjny rozdzielacz (opcjonalnie trzy sekcje i dwie z przodu), zaczep transportowy etażowy i przedni oraz komplet przednich i tylnych obciążników.

    Jego sercem jest czterocylindrowy silnik Perkins 854E-E34TA spełniający normę Stage IIIB. Turbodoładowaną jednostkę z chłodnicą powietrza uzupełnia skrzynia Carraro 24x12 z Powershuttle (rewers na żądanie z utrzymaniem dotychczasowej prędkości) i Power Shift oraz biegami pełzającymi. Różne rodzaje kół pozwalają dostosować ciągnik do wielorakich prac. Sprzęgło jest dwutarczowe, suche, z niezależnym sterowaniem.

    Czterosłupkowa kabina z uchylnym dachem zapewnia dobrą kontrolę i bezpieczną pracę, jest ergonomiczna, a nowoczesna maska nadaje maszynie atrakcyjny wygląd. Standardowo C-385 Power wyposażony jest w ogrzewanie, spryskiwacze i wycieraczki (przednie i tylne) oraz komplet reflektorów roboczych.

  • Ursus C-395 Power (90 KM)

    Ursus C-395 Power to niemal bliźniaczy model C-385. Większość podstawowych parametrów technicznych jest taka sama, jednak ten traktor ma o 5 KM więcej przy 2200 obrotach na minutę (łączna moc 90 KM) oraz mocniejszy tylny podnośnik w standardzie (do 3600 kg). Większy jest również moment obrotowy, który wynosi 395 Nm przy 1600 obr/min.

Ceny tych nowych traktorów Ursus na internetowych portalach ogłoszeniowych, w zależności od wyposażenia, wahają się od 130 do 140 tys. zł brutto.

Widok na kabinę ciągnika Ursus C-385

Farmtrac: Ciągniki z Mrągowa

W zestawieniu warto wspomnieć o cenach ciągników Farmtrac produkowanych w Mrągowie. W wyposażeniu jest WOM 540/540E, 2 pary wyjść hydraulicznych, tylny podnośnik (udźwig 2650 kg). Przedni WOM i TUZ występują w opcji, podobnie jak klimatyzacja czy pneumatyczne siedzisko, które wymagają dopłaty.

Alternatywy: Ciągniki z Niższej Półki Cenowej

Na rynku dostępne są również marki z krajów takich jak Chiny czy Turcja, oferujące nieco niższe ceny, jednak nie zawsze zajmujące czołowe pozycje w rocznej sprzedaży. Rolnicy często wolą wydać więcej na produkt lepiej wyposażony, dobrze wykonany i posiadający lepsze parametry.

  • Arbos 3075 (75 KM)

    Do nieco tańszych ciągników należy między innymi Arbos 3075, oferowany przez firmę Korbanek. Koszt podstawowej wersji to około 136 tys. zł netto. Ciągnik ten wygląda solidnie i estetycznie.

  • Hattat C3080 (76 KM)

    Turecka marka Hattat, znana użytkownikom ciągników Pol-Mot Warfama i Ursus serii H, oferuje proste i tanie traktory wykorzystujące technologię koncernu AGCO.

    Model Hattat C3080 z linii kompaktowych ciągników z trzycylindrowym motorem Perkinsa o mocy 76 KM (spełniającym normę Stage IIIA) kosztuje 138 500 zł netto. W jego wyposażeniu znajdziemy:

    • Elektrohydrauliczny napęd 4WD
    • WOM 540/540E
    • Klimatyzację
    • Udźwig tylnego podnośnika 3000 kg
    • 2 wyjścia hydrauliczne
    • Funkcję Auto-Lift (opuszczanie podnośnika do danej wysokości i podnoszenie do maksymalnej wysokości za pomocą przycisku)
    • Przekładnię 12/12 z rewersem mechanicznym
    • Dolny i górny zaczep transportowy
    • Oświetlenie ostrzegawcze.
  • Hattat 285S (82 KM)

    Dla miłośników klasyki, Hattat 285S o mocy 82 KM, przypominający modele MF z drugiej połowy lat 90., jest wyposażony w czterocylindrowy silnik Perkinsa o pojemności 4400 cc. Kosztuje 136 200 zł netto. Ciągnik dysponuje:

    • Mechanicznie załączanym napędem na cztery koła
    • WOM-em 540/540E
    • 2 wyjściami hydraulicznymi
    • Udźwigiem tylnego podnośnika 2600 kg
    • Funkcją Auto-Lift
    • Przekładnią 12/4 z rewersem mechanicznym
    • Dolnym i górnym zaczepem transportowym
    • Oświetleniem ostrzegawczym.
Zdjęcie ciągnika Arbos 3075

Ważne Informacje Przed Zakupem

Warto pamiętać, że podane ceny netto są zazwyczaj wyjściowe. Klient, który zdecyduje się na osobistą wizytę u dealera, może liczyć na rabaty lub oferty łączone, na przykład z ładowaczem czołowym lub maszyną zaczepianą. Należy jednak mieć na uwadze, że dealerzy zgodnie przewidują dalszy wzrost cen i wydłużanie się czasu oczekiwania na ciągniki.

tags: #oferta #cenowa #ciagnik #85km