Rynek pojazdów ciężarowych oferuje szeroki wybór, a wywrotki Renault 6x4 cieszą się dużą popularnością wśród firm budowlanych, transportowych i komunalnych. Poniżej przedstawiamy przegląd dostępnych modeli i ich specyfikacji, opierając się na danych z serwisu Otomoto, koncentrując się na opcjach 6x4, chociaż dane z ogłoszeń obejmują również inne konfiguracje.
Popularne modele Renault w konfiguracji wywrotka
Renault Midlum
Wywrotki Renault Midlum to często spotykane pojazdy w ogłoszeniach. Przykładem jest model z 2012 roku o pojemności silnika 4764 cm3 i mocy 136 KM, z przebiegiem 240 698 km, wyposażony w nową zabudowę trzystronną i cały na resorze. Inne oferty obejmują modele z 2005 roku z silnikiem 6174 cm3 o mocy 219 KM, z przebiegiem 337 359 km, dostępne również jako podnośniki koszowe z paką elektryczną.

Renault Master
Wśród mniejszych pojazdów użytkowych, Renault Master również występuje w wersji wywrotki. Przykładem jest model z 2018 roku z silnikiem 2299 cm3 o mocy 163 KM, z przebiegiem 203 478 km, charakteryzujący się trzystronną wywrotką, podwójnymi kołami (bliźniakami), klimatyzacją i tempomatem.
Renault C i K Series
Dla cięższych zastosowań, serie Renault C i Renault K oferują imponujące parametry. Model Renault C480 z 2020 roku, wyposażony w silnik 12900 cm3 o mocy 480 KM, z przebiegiem 359 608 km, posiada kipper Meiller, burdmatic i hydroburtę, spełniając normę Euro 6. Renault K 8x4 z 2020 roku, z silnikiem 10837 cm3 o mocy 470 KM i przebiegiem 121 497 km, to pojazd od pierwszego właściciela, pochodzący z polskiego salonu.

Renault Kerax i Premium
Starsze, ale nadal cenione modele to Renault Kerax oraz Renault Premium. Dostępne są wywrotki Kerax 8x4 z silnikiem 11116 cm3 o mocy 370 KM (2005 rok, 200 000 km), często przystosowane do zimowego utrzymania dróg. Modele Premium 8x4 (2009 rok, 490 000 km) z silnikiem o mocy 370 KM często posiadają podgrzewany kiper i hydroklapę.
SALE : 2008 Renault KERAX 450DXI 8x4 MOLCIK Kipper
Charakterystyka ofert i specyfikacje
Rodzaje napędu i konfiguracje
Chociaż temat dotyczy głównie 6x4, na rynku dostępne są również inne konfiguracje, takie jak 8x4 (np. Renault K, Kerax, Premium) oraz mniejsze pojazdy (np. Master) z napędem na jedną oś. Wywrotki 6x4 są cenione za optymalne połączenie ładowności i zwrotności w trudniejszych warunkach terenowych.
Stan techniczny i wyposażenie
Ogłoszenia wskazują na różnorodny stan techniczny pojazdów. Wiele wywrotek, niezależnie od przebiegu, posiada nowe zabudowy, co jest znaczącym atutem. Dodatkowe wyposażenie obejmuje:
- Trzystronne wywrotki: zwiększają elastyczność rozładunku.
- Hydrauliczne burty (hydroburta, burdmatic): ułatwiają obsługę.
- Podgrzewane kipry: zapobiegają przymarzaniu materiału w niskich temperaturach.
- Systemy komfortu: klimatyzacja, tempomat (szczególnie w nowszych modelach, np. Master).
- Dodatkowe funkcje: np. HDS (dźwigi hydrauliczne), podnośniki koszowe.
Sprzedawcy i lokalizacja
Wywrotki Renault są oferowane zarówno przez prywatnych sprzedawców, jak i firmy. Dostępność rozciąga się na różne regiony Polski, z licznymi ogłoszeniami w województwach małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Niektórzy sprzedawcy, jak DUET DUDA czy PHU "DOMAŃSKI", oferują dodatkowe usługi, takie jak finansowanie, wynajem, ubezpieczenia, a nawet dostawę do domu.
Dane techniczne wybranych modeli
Poniższa tabela przedstawia wybrane specyfikacje silników różnych modeli Renault w konfiguracji wywrotki, bazując na dostępnych danych z ogłoszeń. Są to przykłady, a rzeczywiste konfiguracje mogą się różnić.
| Model | Pojemność silnika (cm3) | Moc silnika (KM) | Rocznik | Przebieg (km) |
|---|---|---|---|---|
| Renault Midlum | 4764 | 136 | 2012 | 240 698 |
| Renault Master | 2299 | 163 | 2018 | 203 478 |
| Renault C480 | 12900 | 480 | 2020 | 359 608 |
| Renault K 8x4 | 10837 | 470 | 2020 | 121 497 |
| Renault Kerax | 11116 | 370 | 2005 | 200 000 |
| Renault Maxity | 2488 | 96 | 2011 | 225 000 |