Poniższa artykuł przedstawia szczegółowe dane techniczne, parametry i osiągi ciągnika rolniczego Case IH 5120 Maxxum. Zgromadzone informacje obejmują kluczowe aspekty, takie jak dane silnika, układu napędowego, hydrauliki, wymiarów oraz wyposażenia, dostarczając kompleksowy przegląd tego modelu.
Informacje ogólne o modelu Case IH 5120 Maxxum
Ciągnik Case IH 5120 Maxxum był produkowany w latach od 1990 do 1991. Model ten nie posiadał kabiny z systemem ROPS.
W rankingu AGROrank otrzymał ocenę 3.34, co charakteryzuje go jako ciągnik z przeciętną mocą silnika, zasilany olejem napędowym. Wyposażony jest w 4-cylindrowy silnik z idealnie dopasowanymi obrotami znamionowymi, turbodoładowaniem oraz chłodnicą końcową sprężonego powietrza. Układ elektryczny obejmuje rozrusznik 12V, duży akumulator 24V oraz alternator. Oświetlenie jest raczej typowe, a wałek przekaźnika mocy (WOM) oceniany jest na plus. Hamulce tarczowe, pracujące na mokro, są bez wspomagania, a sam ciągnik zalicza się do średnio ciężkich maszyn.
Osiągi Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Maksymalna moc | 88 KM (65.6 kW) |
| Obroty znamionowe | 2200 obr. / min. |
| Spalanie | b.d. |
| Pojemność zbiornika paliwa | b.d. |
| Maksymalna prędkość | b.d. |
Silnik w Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Rodzaj paliwa | Olej napędowy (diesel) |
| Typ silnika | CDC (silnik wysokoprężny) |
| Pojemność silnika | 3.922 l. |
| Ilość suwów | 4 |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Średnica tłoka | 102 mm |
| Skok tłoka (suw) | 120 mm |
| Chłodzenie | Silnik chłodzony cieczą |
| Chłodnica | Tak |
Turbosprężarka w Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Turbosprężarka | Tak |
| Podwójna sprężarka (dual) | Nie |
| Chłodnica powietrza doładowującego (intercooler) | Nie |
| Chłodnica za sprężarką (aftercooler) | Tak |

Elektryka w Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Napięcie zasilania rozrusznika | 12 V |
| Akumulator | 12 V |
| Ilość akumulatorów | 1 |
| Rodzaj ładowania | Alternator |
| Tylna lampa stopu | Tak |
| Lampa typu kogut | Nie |
Wałek przekaźnika mocy (WOM) w Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Liczba obrotów | 540 obr. / min. |
| Sterowanie WOM | Ręczne |
Układ hamulcowy w Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| System ABS (zapobieganie blokowaniu kół) | Nie |
| System wspomagania hamulców | Nie |
| Rodzaj hamulców | Hamulce tarczowe, mokre, hydrauliczne |
| Tarcze | Pojedyncza tarcza |
Wymiary ciągnika Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Ciężar | od 4000 kg do 4700 kg (w zależności od wersji) |
| Długość | 4094 mm |
| Rozstaw kół z przodu | od 1524 mm do 2235 mm |
| Rozstaw kół z tyłu | od 1524 mm |
| Rozstaw osi | 2390 mm |
| Rozmiar kół z przodu | 13.6-24 |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulca | 1500 kg |

Układ napędowy w Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Napęd | 4x2, 2WD (w zależności od wersji) |
| Dodatkowe cechy napędu | Napęd na jedną oś |
| Hydrostatyczny układ kierowniczy | Tak |
| Układ kierowniczy | Drążkowy |
Hydraulika w Case IH 5120 Maxxum
Informacje dotyczące układu hydraulicznego są ograniczone, wiele danych pozostaje nieokreślonych ("b.d.").
| Parametr | Wartość |
| Układ hydrauliczny Load Sensing | Nie |
Przekładnia i skrzynia biegów Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Skrzynia synchroniczna | Tak |
| Przekładnia PowerShift | Nie |
| Przekładnia z mechanizmem nawrotnym (PowerShuttle) | Nie |
| Liczba biegów do przodu | 24 |
| Liczba biegów do tyłu | 20 |
Traktory na wideo: Komfortowa zmiana biegów
Wyposażenie Case IH 5120 Maxxum
| Parametr | Wartość |
| Górny zaczep transportowy | Tak |
| Klimatyzacja | b.d. |
tags:
#ciagnik #case #5120 #dane #techniczne