Poniższa artykuł przedstawia kompleksowe dane techniczne, parametry, osiągi oraz opinie dotyczące modelu ciągnika Hurlimann 908 XT. Zebrane informacje pozwalają na dogłębną analizę tej maszyny rolniczej, uwzględniając kluczowe aspekty takie jak silnik, układ napędowy, wymiary oraz wyposażenie.

Informacje o Modelu Hurlimann 908 XT
Hurlimann 908 XT to traktor, którego dane techniczne, katalog, parametry i osiągi są przedmiotem zainteresowania wielu użytkowników. W artykule omówiono takie aspekty jak spalanie (zużycie paliwa), moc, wymiary, wydajność, hamulce, napęd i układ kierowniczy, hydraulika, przekładnia, skrzynia biegów, pojemność silnika oraz wyposażenie.
Podstawowe dane techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Marka (producent) | Hurlimann |
| Model ciągnika | Hurlimann 908 XT |
| Seria | b.d. |
| Lata produkcji | od 1995 do 2004 r. |
| Kabina z systemem ROPS | Nie |
Osiągi Hurlimann 908 XT
Analizując Hurlimann 908 XT, warto zwrócić uwagę na jego osiągi, które są kluczowe dla efektywności pracy w gospodarstwie.
Parametry osiągów
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Maksymalna moc (KM / kW) | 85 KM (63.4 kW) |
| Obroty znamionowe | 2500 obr. / min. |
| Spalanie | b.d. |
| Pojemność zbiornika paliwa | b.d. |
| Maksymalna prędkość | b.d. |
Silnik w Hurlimann 908 XT
Sercem każdego ciągnika jest silnik, a w przypadku Hurlimann 908 XT, mamy do czynienia z jednostką napędową charakteryzującą się konkretnymi cechami.
Charakterystyka silnika
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Rodzaj paliwa | Olej napędowy (diesel) |
| Producent silnika | SAME |
| Typ silnika | SAME |
| Rodzaj silnika | Diesel (silnik wysokoprężny) |
| Pojemność silnika | 4 l. |
| Ilość suwów | 4 |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Kompresja (stopień sprężania) | b.d. |
| Średnica tłoka | 105 mm |
| Skok tłoka (suw) | 115 mm |
| Maksymalny moment obrotowy | b.d. |
| Filtr powietrza | b.d. |
| Filtr paliwa | b.d. |
| Ilość komór w filtrze paliwa | b.d. |
| Filtr oleju | b.d. |
| Pompa oleju | b.d. |
| Regulacja obrotów (sterowanie) | b.d. |
| Rodzaj pompy wtryskowej | b.d. |
| Wtryskiwacze | b.d. |
| Ciśnienie wtrysku | b.d. |
| Chłodzenie | b.d. |
| Obieg wymuszony | b.d. |
| Chłodnica | b.d. |
| Termostat | b.d. |
| Rodzaj chłodnicy | b.d. |
| Ilość płynu chłodzącego | b.d. |
| Sprzęgło | b.d. |
Turbosprężarka
W modelu Hurlimann 908 XT brak jest turbosprężarki, co wpływa na charakterystykę mocy i momentu obrotowego.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Turbosprężarka | Nie |
| Podwójna sprężarka (dual) | Nie dotyczy |
| Chłodnica powietrza doładowującego (intercooler) | Nie dotyczy |
| Chłodnica za sprężarką (aftercooler) | Nie dotyczy |
| Turbosprężarka z zaworem wastegate | Nie dotyczy |
| Zmienna geometria łopatek w turbinie | Nie dotyczy |
| Zawór regulacyjny ciśnienia (wastegate) | Nie dotyczy |
| Dodatkowe parametry turbiny | - |
Elektryka
System elektryczny ciągnika zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Napięcie zasilania rozrusznika (V) | b.d. |
| Masa | b.d. |
| Akumulator (V) | b.d. |
| Ilość akumulatorów | b.d. |
| Rodzaj ładowania | b.d. |
| Producent systemu ładowania | b.d. |
| Rodzaj zapłonu | b.d. |
| Tylna lampa stopu | tak |
| Tylna lampa rolnicza | b.d. |
| Lampa typu kogut | nie |
Wałek Przekaźnika Mocy (WOM)
Wałek przekaźnika mocy (WOM) jest istotnym elementem do współpracy z maszynami rolniczymi.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Liczba obrotów | 540 obr. / min. |
| Sterowanie WOM | ręczne |
Układ hamulcowy
Bezpieczeństwo pracy z ciągnikiem Hurlimann 908 XT wspierane jest przez układ hamulcowy, choć bez zaawansowanych systemów.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| System ABS (zapobieganie blokowaniu kół) | Nie |
| System wspomagania hamulców | Nie |
| Zespół hamulcowy | b.d. |
| Mechanizm różnicowy | Nie |
| Rodzaj hamulców | b.d. |
| Tarcze | - |
Wymiary ciągnika Hurlimann 908 XT
Parametry fizyczne ciągnika są ważne dla jego mobilności i możliwości pracy w różnych warunkach.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Ciężar | od 3850 kg (w zależności od wersji) |
| Długość | 4120 mm |
| Wysokość | 2669 mm |
| Szerokość | b.d. |
| Prześwit | b.d. |
| Rozstaw kół z przodu | b.d. |
| Rozstaw kół z tyłu | b.d. |
| Rozstaw osi | 2370 mm |
| Rozmiar kół z przodu | 14.9R24 |
| Rozmiar kół z tyłu | b.d. |
| Dop. masa całkowita przyczepy bez hamulca | 1500 kg |
| Dop. masa całkowita przyczepy z hamulcem | b.d. |
| Największy dopuszczalny nacisk na oś | b.d. |
| Dopuszczalna masa całkowita (DMC) | b.d. |
| Promień skrętu | b.d. |

Układ napędowy
Układ napędowy Hurlimann 908 XT oferuje podstawowe rozwiązania dla rolnictwa.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Napęd | 4x2, 2WD (w zależności od wersji) |
| Dodatkowe cechy napędu | napęd na jedną oś |
| Niezależne zawieszenie (ILS - Independent Link Suspension) | Brak |
| Przegubowe | - |
| Napęd gąsienicowy | Nie |
| Hydrostatyczny układ kierowniczy | Tak |
| Mechanizm różnicowy | b.d. |
| Układ kierowniczy | drążkowy |
| Drążki reakcyjne z przodu | b.d. |
| Zwolnice planetarne z tyłu | b.d. |
| Zwolnice planetarne z przodu | b.d. |
Hydraulika
System hydrauliczny ciągnika jest kluczowy dla obsługi maszyn współpracujących.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| TUZ | b.d. |
| Rodzaj podnośnika hydraulicznego | b.d. |
| Wydajność pompy podnośnika | b.d. |
| Ciśnienie pompy podnośnika | b.d. |
| Układ hydrauliczny Load Sensing | Nie |
| Układ zamknięty | b.d. |
| Układ centralny | Nie |
| Stały przepływ | Nie |
| Stałe ciśnienie | Nie |
| Układ sterujący | b.d. |
| Rozdzielacz dwusekcyjny | b.d. |
| Szybkozłącza | b.d. |
| Funkcja / Przycisk Auto Lift | b.d. |
Przekładnia i skrzynia biegów
Przekładnia i skrzynia biegów wpływają na elastyczność i wydajność pracy ciągnika.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Skrzynia synchroniczna | b.d. |
| Przekładnia PowerShift | Nie |
| Przekładnia z mechanizmem nawrotnym (PowerShuttle) | Nie |
| Dodatkowe informacje o przekładni | - |
| Liczba biegów do przodu | 60 |
| Liczba biegów do tyłu | 60 |
| Biegi pełzające | b.d. |
Wyposażenie Hurlimann 908 XT
Elementy wyposażenia ciągnika zwiększają komfort i funkcjonalność.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Górny zaczep transportowy | tak (???) |
| Zaczep dolny | b.d. |
| Klimatyzacja | b.d. |
Opinie o Hurlimann 908 XT
Opinie użytkowników są cennym źródłem informacji o praktycznym użytkowaniu ciągnika Hurlimann 908 XT. AGROrank ocenił ten model na 2.94, co świadczy o jego ogólnych cechach.
- Moc silnika jest oceniana jako wystarczająca.
- Posiada silnik diesla o dużej pojemności skokowej.
- Jednostka napędowa jest uznawana za przeciętną, ale efektywną, zapewniającą przyzwoity stosunek osiągów i parametrów do kosztów.
- Opłacalność jest średnia, ale z dobrym stosunkiem osiągów do kosztów.
- Silnik jest 4-cylindrowy.
- Znamionowe obroty pracy silnika są idealnie dobrane.
Forum i popularne porównania
Na forum użytkownicy mogą zadawać pytania dotyczące modelu Hurlimann 908 XT, dzielić się opiniami i wiedzą. Dostępne są również popularne porównania, które pomagają w ocenie ciągnika na tle innych maszyn.
Pytania na forum
Jeśli masz szybkie pytanie o Hurlimann 908 XT, możesz napisać je na forum. Mogą to być dowolne pytania związane z tym modelem, a treści nie na temat i naruszające dobre obyczaje są kasowane z forum.
Popularne porównania
- Hurlimann 908 XT czy Hurlimann H-468 Prestige
- Hurlimann 908 XT czy Hurlimann H-468
- Hurlimann 908 XT czy Massey Ferguson 6290
- Hurlimann 908 XT czy Renault Cergos 350