Licytacje nieruchomości Przemysława Grygiela

Obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu, Sebastian Żurek, na podstawie art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego (k.p.c.), podaje do publicznej wiadomości informacje dotyczące pierwszej licytacji nieruchomości. Licytacja odbędzie się w dniu 10 marca 2020 roku o godzinie 09:45 w budynku Sądu Rejonowego w Wągrowcu, z siedzibą przy ulicy Kościuszki 18, 62-100 Wągrowiec, w pokoju numer 4. Postępowanie egzekucyjne prowadzone jest pod sygnaturą KM 1053/17 i inne.

Zdjęcie budynku Sądu Rejonowego w Wągrowcu

Przedmiot licytacji - nieruchomości dłużnika Przemysława Grygiela

Przedmiotem licytacji są nieruchomości należące do dłużnika: Grygiel Przemysław.

Nieruchomość w Łosińcu (KW: PO1B/00049355/8)

  • Położenie: miejscowość Łosiniec, 62-085 Skoki.

  • Opis: działka nr 43 o powierzchni 1,9400 ha.

  • Suma oszacowania: 104 870,00 zł.

  • Cena wywołania: 78 652,50 zł (stanowiąca 3/4 sumy oszacowania).

  • Wymagana rękojmia: 10 487,00 zł (jedna dziesiąta sumy oszacowania).

Nieruchomości w Łosińcu (KW: PO1B/00049106/8)

  • Położenie: miejscowość Łosiniec, 62-085 Skoki.

  • Opis (działka nr 65/1): powierzchnia 8,4200 ha.

  • Suma oszacowania (działka nr 65/1): 423 350,00 zł.

  • Cena wywołania (działka nr 65/1): 317 512,50 zł (stanowiąca 3/4 sumy oszacowania).

  • Wymagana rękojmia (działka nr 65/1): 42 335,00 zł (jedna dziesiąta sumy oszacowania).

  • Opis (działka nr 135/2): powierzchnia 4,7138 ha.

  • Suma oszacowania (działka nr 135/2): 254 820,00 zł.

  • Cena wywołania (działka nr 135/2): 191 115,00 zł (stanowiąca 3/4 sumy oszacowania).

  • Wymagana rękojmia (działka nr 135/2): 25 482,00 zł (jedna dziesiąta sumy oszacowania).

Nieruchomość w Roszkowie (KW: PO1B/00059628/6)

  • Położenie: miejscowość Roszkowo, 62-085 Skoki.

  • Opis: działka nr 84 o powierzchni 29,2600 ha.

  • Suma oszacowania: 1 323 750,00 zł.

  • Cena wywołania: 992 812,50 zł (stanowiąca 3/4 sumy oszacowania).

  • Wymagana rękojmia: 132 375,00 zł (jedna dziesiąta sumy oszacowania).

Mapa lokalizacji miejscowości Łosiniec i Roszkowo w gminie Skoki

Warunki uczestnictwa w licytacji

Wymogi dotyczące rękojmi

Zgodnie z art. 962 § 1 k.p.c., przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA 66102039030000120200278820. Wpłata musi zostać zaksięgowana na rachunku komornika w dniu poprzedzającym przetarg.

Osoby wykluczone z przetargu (Art. 976 § 1 k.p.c.)

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 k.p.c., w przetargu nie mogą uczestniczyć:

  • dłużnik,
  • komornik,
  • ich małżonkowie,
  • dzieci,
  • rodzice i rodzeństwo,
  • osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym,
  • licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji,
  • osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Dodatkowe informacje dla zainteresowanych

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją można oglądać nieruchomości w dni powszednie oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Wągrowcu, w I Wydziale Cywilnym. Należy powołać się na sygnaturę akt sądowych I Co 865/15.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.