Marka John Deere (początkowo Deere & Company), założona w latach 30. XIX wieku, pochodzi od nazwiska pomysłowego założyciela - amerykańskiego kowala. Obecnie marka jest rozpoznawalna na całym świecie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, solidnym konstrukcjom, niezawodnym maszynom oraz doskonałej strategii sprzedaży. John Deere zajmuje się przede wszystkim produkcją maszyn rolniczych, jak również kosiarek, maszyn komunalnych oraz maszyn golfowych.
Charakterystyka ogólna serii sadowniczej John Deere
Ciągniki John Deere serii 5R stworzone zostały z myślą o komfortowej, przyjemnej i bezstresowej pracy w małych gospodarstwach rolniczych i specjalistycznych. Dla przykładu, zaskakująco przestronna i niesamowicie komfortowa kabina ciągnika John Deere 5075GN gwarantuje wygodną pracę. Zamknięty obieg powietrza doskonale separuje operatora od pyłów i pozwala swobodnie oddychać. By najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, od nowa zaprojektowano rozmieszczenie elementów sterujących. Operator wygodnie kontroluje maszynę dzięki ergonomicznemu układowi dźwigni i przełączników, a regulowany fotel z pneumatyczną amortyzacją pomaga ograniczać zmęczenie podczas wielogodzinnej pracy.
Wnętrze kabiny ciągników serii 5G | John Deere PL
Podobne rozwiązania zastosowano w modelu John Deere 5090GF, gdzie przestronna i komfortowa kabina również gwarantuje wygodną pracę. Przestrzeń dla operatora zaprojektowano tak, by najlepiej wykorzystać dostępne miejsce, czego efektem jest nowy układ elementów sterujących. Regulowany fotel z pneumatyczną amortyzacją czyni wielogodzinną pracę mniej męczącą, a zamknięty obieg powietrza w kabinie pozwala swobodnie oddychać, gdyż pyły nie dostają się do wnętrza.
Układ hydrauliczny i wszechstronność
Za wydajność układu hydraulicznego odpowiadają trzy pompy o łącznej wydajności 126 l/min. Dwa mechaniczne i do czterech elektrohydraulicznych zaworów SCV pozwalają podłączyć dowolne narzędzia. Układy przekładniowe i system inteligentnego zarządzania mocą (IPM) gwarantują doskonałą wydajność WOM, a wielozadaniowość tego ciągnika podnoszą przedni podnośnik i przedni WOM.
Dane techniczne ciągnika John Deere 50
Poniżej przedstawiono szczegółowe dane techniczne modelu John Deere 50, który był produkowany od 1952 do 1956 roku.
Informacje ogólne o modelu John Deere 50
- Marka (producent): John Deere
- Model ciągnika: John Deere 50
- Seria: b.d.
- Poprzedni model: John Deere B
- Następny model: John Deere 520
- Mniejsza wersja: John Deere 40
- Większa wersja: John Deere 60
- Lata produkcji: od 1952 do 1956 r.
- Kabina z systemem ROPS: Nie
Osiągi John Deere 50
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Maksymalna moc (KM / kW) | b.d. |
| Obroty znamionowe | 1250 obr. / min. |
| Spalanie | b.d. |
| Pojemność zbiornika paliwa | b.d. |
| Maksymalna prędkość | b.d. |
Silnik w John Deere 50

| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent silnika | b.d. |
| Typ silnika | John Deere |
| Pojemność silnika | 3.114 l. |
| Ilość suwów | 4 |
| Liczba cylindrów | 2 |
| Kompresja (stopień sprężania) | b.d. |
| Średnica tłoka | 119 mm |
| Skok tłoka (suw) | 140 mm |
| Maksymalny moment obrotowy | b.d. |
| Chłodzenie | Silnik chłodzony cieczą, z chłodnicą |
Turbosprężarka w John Deere 50
- Turbosprężarka: Nie
- Podwójna sprężarka (dual): Nie dotyczy
- Chłodnica powietrza doładowującego (intercooler): Nie dotyczy
- Chłodnica za sprężarką (aftercooler): Nie dotyczy
Elektryka w John Deere 50
- Napięcie zasilania rozrusznika (V): 12 V
- Masa: dodatnia
- Akumulator (V): 6 V
- Ilość akumulatorów: 0
- Rodzaj ładowania: Prądnica
- Tylna lampa stopu: tak
Wałek przekaźnika mocy (WOM) w John Deere 50
- Liczba obrotów: 532 obr. / min.
- Sterowanie WOM: ręczne
Układ hamulcowy w John Deere 50
- System ABS (zapobieganie blokowaniu kół): Nie
- System wspomagania hamulców: Nie
- Mechanizm różnicowy: Nie
Wymiary ciągnika John Deere 50
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Ciężar | od 2202 kg do 2494 kg (w zależności od wersji) |
| Długość | 3372 mm |
| Wysokość | 1520 mm |
| Szerokość | 2200 mm |
| Rozstaw kół z przodu | od 185 mm |
| Rozstaw kół z tyłu | od 1422 mm do 2235 mm |
| Rozstaw osi | 2280 mm |
| Rozmiar kół z przodu | 5.50-16 |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulca | 1500 kg |
Układ napędowy w John Deere 50
- Napęd: 4x2, 2WD (w zależności od wersji), napęd na jedną oś
- Niezależne zawieszenie (ILS - Independent Link Suspension): Brak
- Napęd gąsienicowy: Nie
- Hydrostatyczny układ kierowniczy: Nie
- Układ kierowniczy: drążkowy
Hydraulika w John Deere 50
- Układ hydrauliczny Load Sensing: Nie
- Układ zamknięty: b.d.
- Układ centralny: Nie
- Stały przepływ: Nie
- Stałe ciśnienie: Nie
Przekładnia i skrzynia biegów John Deere 50
- Skrzynia synchroniczna: Nie, niesynchroniczna
- Przekładnia PowerShift: Nie
- Przekładnia z mechanizmem nawrotnym (PowerShuttle): Nie
- Liczba biegów do przodu: 6
- Liczba biegów do tyłu: 1
Wyposażenie John Deere 50
- Górny zaczep transportowy: tak (???)
- Klimatyzacja: b.d.